Форум ІЦП

 
 Допомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників      Зареєструватись на форуміЗареєструватись на форумі 
 НалаштуванняНалаштування   Увійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Приготування кандидатів до єпископського сану у традиції...

 
       Форум ІЦП Основна сторінка форуму -> Питання каноністові
попередня тема :: наступна тема  
Автор Повідомлення
forum_adminЗ нами з: 11.10.06
Повідомлень: 50

Написане: Mon Feb 18, 2008 2:40 pm    Тема повідомлення: Приготування кандидатів до єпископського сану у традиції...

Приготування кандидатів до єпископського сану у питомій традиції Церкви sui juris, на мою думку, є конечний для виконання її місії. Розуміючи еклезіяльну традицію Східних Церков та Київської Церкви, священиків новопоставлених в сан єпископів зможуть краще служити – бути близьким один одному, бути духовним батьком (не зверхником) духовенства та вірних. Такий модель знаходимо у Святому Письмі в науці Спасителя та в прикладі Його апостолів. Ця виняткова харизма Ранньої Церкви сприяла переображенню цілих спільнот. Сьогодні вона не менш актуальна бо світ прагне людянности і теплоти спільноти (що доказує успіх євангелицьких сект).
У приготувані вишколу до єпископського сану можна передати візію нашої Церкви у світлі еклезіології Східних Церков та документів Другого Ватиканського Собору. В додатку, такий підхід дає початок для вироблення відповідної моделі в нових обставинах церковного життя та сприяє консолідації ресурсів Церкви sui juris.
Римо-католики у багатьох справах дивляться на Схід для передумання підходів. Нам також варта переосмислити підхід приготування єпископського служіння в Церкві свого права. Рівночасно ознайомлення із структурами Ватикану є добрим доповненням для взаємин Синоду із Римським Престолом та Римо-католицькою Церквою в світі.

Рома Гайда
Догори
forum_adminЗ нами з: 11.10.06
Повідомлень: 50

Написане: Mon Feb 18, 2008 2:42 pm    Тема повідомлення: Приготування кандидатів до єпископського сану у традиції...

Слава Ісусу Христу!

Шановна п. Ромо!
Виховання це процес цілого життя, який можна назвати духовним ростом чи вдосконаленням. Чоловік, кого Церква вибирає на єпископа даного престолу повинен вже мати задатки батьківства і материнства, бо ж він буде не тільки батьком, але й одружиться із народом даної єпархії.
В УГКЦ рідко стається, що харизматичний парох стає єпископом, а це зле, бо затрачається в зародку потенціал динамічності спільноти і теплоти родини, яку він зумів би внести в місцеву Церкву, провадивши постійний діалог з Христом, який би виливався в близьке спілкування з сусідніми єпископами, а особливо зі всіма ієреями, особливо найбільш самотніми чи проблемними.
На жаль в УГКЦ єпископи, які в більшості вийшли зі західних шкіл, чи латинських (златинізованих) чернечих чинів, або посттридентських моделей семінарій, не розуміють, що вони мають до діла із східним богословським світосприйняттям. Це наприклад реальні родини християн, де існують, не тільки чоловічі і жіночі служіння, а й родинні. Не тільки не можна, але воно не корисне із точки зору соціальної доктрини Церкви, поводитися із родинами як із самітниками, що живуть в семінарії чи в монастирі, чи як в Римо-католицькій Церкві, де єпископ має до діла із неодруженими ієреями.
Вкрай важко передати візію східної еклезіології тому кандидатові на єпископа, що ототожнюється із величчю Римської Церкви і завдячує її своє призначення на єпископа для УГКЦ. Єпископ Римської номінації, окрім винятків, які потверджують правило, ніколи не замінить римську еклезіологію на східну.
Наприклад, чому єпископи УГКЦ остаточно не можуть налагодити вибір і хіротонію своїх єпископів без жодної інтервенції Риму? Перше на свою територію, а дальше на весь світ. А відповідь проста, хоч дуже болюча і понижуюча: бо вони не є єпископами, які мають в серці і голові східний, помісний церковний підхід. Вони єпископи Римські, а не Київські!! Митрофорний протоієрей доктор Мирон Бендик слідом за протопресвітером Олександром Шмеманом такий стан називає: «шизофренією між західною ментальністю і східним обрядом».
Хто навчить еклезіологічної києвоцентричності кандидатів на єпископів чи нових єпископів УГКЦ? Не має нині такого «магічного» центру в цілій УГКЦ!!! Чи можна його створити? Можна. Яким чином? Маючи беззастережну моральну і фінансову підтримку Блаженнішого із Синодом, чи Блаженнішого, чи Синоду, чи хоч би одного єпископа. Однак було б далекоглядним почати від семінарій, деякі з яких стараються йти в цей напрям.
Догори
Показувати:   
       Форум ІЦП Основна сторінка форуму -> Питання каноністові Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете витирати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі


Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
Ukrainian translation