Форум ІЦП

 
 Допомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників      Зареєструватись на форуміЗареєструватись на форумі 
 НалаштуванняНалаштування   Увійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Значення та зміст Церкви свого права починається від того...

 
       Форум ІЦП Основна сторінка форуму -> Питання каноністові
попередня тема :: наступна тема  
Автор Повідомлення
forum_adminЗ нами з: 11.10.06
Повідомлень: 50

Написане: Mon Feb 18, 2008 2:50 pm    Тема повідомлення: Значення та зміст Церкви свого права починається від того...

Розуміння існуючого Католицького Сопричастя можуть найкраще представити ті, хто його засвідчує. Коли з одної сторони екуменізм гейби застиг через політичні амбіції провідних кругів деяких Церков, так з другої сторони ігнорування існуючого Католицького Сопричастя Римською Церквою до певної міри сприяє тому станові. У цьому питанні більша відповідальність є по стороні Східних Католицьких Церков.
Значення та зміст Церкви свого права починається від того що, на мою думку, саме вона є матір’ю та вчителькою Божого люду. Документи Другого Ватиканського Собору про Східні Церкви та екуменізм дають основи удосконалювати сопричастя минулого, що було зумов¬лене субординацією і тому не повне.
Універсальна територіяльність повинна бути однаковою для всіх Церков. Така наша дійсність. Колись відмовляли патріярхат, бо не було території. Сьогодні деякі Східні Церкви тратять матірну територію. Це ще одна причина, яка потребує інакшого підходу. Наша солідарність з Східними Католицькими Церквами є важливим для вдержання Католицького Сопричастя та взаїмного збагачення.
Розуміння Католицького Сопричастя з Римською Церквою, на мою думку, включає конференції та інші зустрічі як рівний з рівним, згідно із еклезіологією церков-сестер. (На виступи подібні до Єпископа Бучека треба по братньому відповідати.) Солідарністю з іншими Східними Католицькими Церквами ця еклезілогія буде більше зрозумілою та спринятливою. Тому питання візит «ad limina» та Синодом приготований вишкіл в єпископ¬ський сан цьому посприяють.

Рома Гайда
Догори
forum_adminЗ нами з: 11.10.06
Повідомлень: 50

Написане: Mon Feb 18, 2008 2:51 pm    Тема повідомлення: Значення та зміст Церкви свого права починається від того...

Слава Ісусу Христу!

Шановна п. Ромо!

В нинішньому стані немає Католицького сопричастя, яке не було б пірамідальним, тобто, яке б не проходило виключно через особу Папи Римського. А це не те, про що ми думаємо, коли говоримо про соборність, яка не є підлеглістю.
Зараз в УГКЦ Матір’ю та вчителькою Божого люду не є власна Церква, а Церква Риму. В УГКЦ немає можливості власної рецепції чи відкидання рішень інших Церков на основі свого київського православно-католицького буття, а є просте, часто безкритичне, споживання римського богословського продукту.
Східні Католицькі Церкви не можуть вести далекосяжні екуменічні переговори із православними поки не вибачаться перед ними за це, що разом із Римською Церквою, вони розбили внутрішню свою первинну православно-католицьку єдність. (Очевидно, що цей гріх не є тільки односторонній).
Вони, очевидно, можуть сказати, що не винні, бо були інструменталізовані посттридентійською римською політикою, але ж факт є той, що їхніми руками був зорганізований внутрішній розкол, який переріс до розриву діалогу і Сопричастя.
Для того, щоб одні з другими розмовляли на серйозні церковно творчі теми на довгі роки, потрібно не тільки сильних мужів типу митрополитів Андрея чи Петра, але потрібно виховати внутрішню свободу цілого народу мирян, пресвітерів, монахів та єпископів. Треба щоб всі були переконані, що благодать є і була в Київській Церкві незалежно від її історичних уній. Поки не буде цієї свободи, буде постійна спокуса дотримуватися директив Риму, Москви чи Царгороду. Оскільки для тих центрів Церква є зосереджена на них самих, тому ніколи, з їхньої точки зору, не буде перспективи для Київського перемир’я і очищення та вилікування ран минулого, без їхньої безпосередньої (поки що неконструктивної) участі в тому процесі.
Поки не пройде такий процес, який неминуче буде болючим внутрі УГКЦ, УАПЦ, УПЦ КП, УПЦ МП, то УГКЦ не буде сама собою. Вона не буде мати потенціалу для того, щоб з ким не-будь на світі розмовляти як рівний з рівним і це як в нутрі римського католицизму до якого вона належить де факто, так і на зовні, із православною повнотою, від якої вона колись напівсвідомо відійшла.
Догори
Показувати:   
       Форум ІЦП Основна сторінка форуму -> Питання каноністові Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете витирати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі


Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
Ukrainian translation