Інститут Церковного Права

Головна Новини
13.10.2007
ІЦП
Головна
Новини
Статті та Публікації
Видання Інституту
Проекти Інституту
Про ІЦП
Конгрес Богословів УГКЦ
УБНТ
Законодавство
Собори
Синод
Збірки законів
Послання і листи
Літургійне Право
Окружні послання Римських Архиєреїв
Розділи сайту
Бібліотека
Питання каноністові
Світова Періодика
WEB-ресурси
Архів
Документи
Пошук
Електронний каталог ІЦП
Дипломні роботи
Судочинство
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
 
 
Дорогі колеги!!!
Інститут Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака

Запрошує на семінар каноністів

Тема: Організація душпастирства згідно рішень синодів Києво-Галицької Митрополії в роках 1596-1991.

Доповідач: о. д-р Роман Шафран

Четвер, 25 жовтня 2007 р. о 15 год. музей Йосифа Сліпого

 
 


Відбувся черговий науковий семінар каноністів
Написав прес-секретаріат ІЦП   
26.09.2007
    20 вересня 2007 р. відбувся черговий науковий семінар Інституту Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака на тему: «Практика прийняття пожертв з нагоди відправи Божественної Літургії, св. Тайн, освячень, благословень.» Доповідь виголосив ієр. д-р канонічного права Андрій Танасійчук.

    Присутні: митр. прот. д-р Михайло Димид, Ірина Пукас, Наталя Малицька, Кивелюк Рената, Бусько Вікторія, Іванка Скиба, Василь Єсип, прот. Роман Іванців, ієр. Тарас Коцюба, ієр. Роман Дутчак, ієр. д-р Олег Хортик, Олег Цимбалюк, д-р Петро Сабат, Володимир Пігічин, д-р Михайло Петрович, д-р Віталій Токар, Тарас Валах.    Семінар розпочався спільною молитвою до Святого Духа. Митр. прот. д-р. Михайло Димид привітав усіх учасників із початком нового циклу канонічних семінарів після літньої перерви і коротко представив біографію доповідача, ієрея Андрія Танасійчука.
    У першій половині семінару доповідач лаконічно і детально розкрив тему свого дослідження, яка в ближчому часі буде подана на веб-сайті Інституту Церковного Права. Ієрей Андрій Танасійчук представив свою доповідь у таких тезах: 1) Поняття пожертви; 2) Відправлення Божественної Літургії за померлих; 3) Відправа Божественної Літургії згідно намірення жертводавця; 4) Відправлення Божественної Літургії один або кілька разів в день; 5) Книга реєстрацій замовлених Божественних Літургій; 6) Пожертви з нагоди відправи Божественної Літургії.
Друга половина зустрічі була надзвичайно жвавою, оскільки питання досліджуване ієр. Андрієм Танасійчуком особливо актуальне у пастирському служінні кожного пресвітера. Також пожвавлення у дискусію внесла участь у семінарі літургістів, які окрім канонічної точки зору представляли літургічний підхід до обговорення даного питання. Загалом проблема полягала у тому, що теоретично все було зрозуміло із застосуванням пожертв, але проблема виникала із практичного застосування досліджень доповідача у парохіяльне життя.
    Митр. прот. д-р Михайло Димид зауважив, що існує замішання поміж поняттями намірення і поминання, а тому коротко представив присутнім різницю обох цих термінів. Поминання можна акумулювати, а намірення (інтенції) ні.
    Наступним питанням було чи є намірення і поминання прив’язані суто до Літургійної Жертви чи будь-якого богослужіння добового кола. Літургіст Василь Рудейко прокоментував це питання таким чином, що у практиці ранньої Церкви на Сході відомо поминання у парастасах чи молебнях, оскільки Євхаристійну Жертву не можна замовити за когось. Д-р Михайло Петрович зауважив, що на Службі Божій людина сама себе жертвує.
Іншим питанням до обговорення було: чи має єпископ право ділити або обмежувати намірення (інтенції). Д-р Віталій Токар відповів, що зобов’язуючий Кодекс Канонічного Права Латинської Церкви чітко забороняє єпископові ділити або обмежувати інтенції, а Кодекс Канонів Східних Церков не має такої ясности.

Зустріч закінчилася спільною молитвою до Богородиці.
    

митр. прот. д-р Михайло Димид
директор Інституту Церковного Права

Єсип Василь
секретар семінару
 
Відомий каноніст відвідав Львів
Написав прес-секретаріат ІЦП   
17.09.2007
    В неділю, 16 вересня 2007 року, Львів відвідав відомий православний каноніст архимандрит Ґріґоріос Д. Папатомас. Перебуваючи у Клюжі-Напока на Конгресі східних каноністів (Румунія), прибув у Львів для нав’язання контактів. Архимандрит Ґріґоріос Д. Папатомас являється головою Союзу православних вищих навчальних закладів Європи. На запрошення професора Антуана Аржаковського та митр. прот. д-ра Михайла Димида, архимандрит Ґріґоріос Папатомас ще раз відвідає наше місто із конференцією для каноністів, а також і для студентів магістрів екуменічних студій у період від 17 до 23 грудня цього року. Нагадаємо, що Архимандрит Ґріґоріос є відомим професором канонічного права інституту св. Сергія в Парижі, а також автором чотирьох відомих книг:
•    Екуменічний Константинопільський патріархат (включно із монашою політеєю гори Афон) в об’єднаній Європі (номоканонічний підхід);
•    Автокефальна Церква Кипру в об’єднаній Європі (номоканонічний підхід);
•    Церква Греції в об’єднаній Європі (номоканонічний підхід);
•    Бібліографія для студій з питань автокефалії, автономії та діаспори.
Книги написані французькою мовою і налічують 2400 сторінок.
 
«Лев Глинка (1893-1960) – тисяча сторінок канонічних текстів»
Написав прес-секретаріат ІЦП   
25.06.2007
Науковий семінар каноністів Інституту Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака від 31 травня 2007 р. Б.

Доповідач: митр. прот. д-р Михайло Димид

Присутні: митр. прот. д-р Михайло Димид, Ірина Пукас, Наталя Малицька, Василь Єсип, Володимир Пігічин, Тарас Сапарін, Олег Івашків, прот. Ігор Демків, Олексій Налисник, прот. Роман Іванців, прот. Роман Шафран, Віктор Прийдун, прот. Едуард Шестак
Детальніше...
 
Захист дисертації на здобуття наукового ступеня ліценціата
Написав прес-секретаріат ІЦП   
22.06.2007
19 червня 2007 року в Івано-Франківській Теологічній Академії відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня ліценціата теології із спеціальністю канонічного права Ігора Онищука під заголовком «Замойський Синод 1720 р.: історично-юридичний аналіз рішень та постанов», написаної під керівництвом єп. Софрона (Мудрого), доктора канонічного права і професора.
 
Вітаємо 100000-го відвідувача!!!
Написав прес-секретаріат ІЦП   
12.06.2007
Зростаюча відвідуваність нашого сайту – важливий критерій оцінки якісної роботи сайту. Вся наша праця націлена на те, щоб достойно представляти Інститут Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака. Протягом всього періоду існування сайту, ми пропонуємо відвідувачам актуальну, корисну та цікаву інформацію. Завжди раді відгукуватися на всі Ваші пропозиції та зауваження!
 
Вітаємо також всіх, хто якимось чином спричинився до появи та розвитку сайту, хто відвідує наш сайт та залишається з нами упродовж всього періоду його існування!
 
Читайте також на сайті: http://www.ucu.edu.ua
 
1 2 3 4 Наступна > В кінець >>

Всього 1 - 11 з 42
Назад
Інститут церковного права © 2005-2006 icl.org.ua
© ІCL, 2005-2006. Контакт: