Інститут Церковного Права

Головна Видання Інституту
14.09.2007
ІЦП
Головна
Новини
Статті та Публікації
Видання Інституту
Проекти Інституту
Про ІЦП
Конгрес Богословів УГКЦ
УБНТ
Законодавство
Собори
Синод
Збірки законів
Послання і листи
Літургійне Право
Окружні послання Римських Архиєреїв
Розділи сайту
Бібліотека
Питання каноністові
Світова Періодика
WEB-ресурси
Архів
Документи
Пошук
Електронний каталог ІЦП
Дипломні роботи
Судочинство
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
 
 
Дорогі колеги!!!
Інститут Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака

Запрошує на семінар каноністів

Тема: Практика прийняття пожертв з нагоди відправи Божественної Літургії, св. Таїнств, освячень, благословень.

Доповідач: о. д-р Андрій Танасійчук

Четвер, 20 вересня 2007 р. о 15 год. музей Йосифа Сліпого

 
 


Метрон №2
09.08.2007

назва книги: ?????? (Міра) №2
автор: Під редакцією митр. прот. Михайла Димида
місце видання: Львів 2004

У другому номері журналу містяться матеріяли, які висвітлюють творчість Володимира Соловйова, одного з найбільших російських християнських філософів XIX і XX століть, і його внесок у розвиток ідеї про вселенську природу Церкви та завдання єдности між християнськими спільнотами Сходу і Заходу. Погляди мислителя представлено на основі багатьох його творів різних періодів, а зокрема книги "Росія і Вселенська Церква".
Матеріяли збірника служать поширенню еклезіологічної бази для церковного законотворення.
Для богословів, фахівців із церковного права, духовенства, мирян.
 
 
Канонічні джерела. Випуск №6. Собор у Перемишлі 1740 року.
03.06.2007
 

назва книги: Канонічні джерела. Випуск №6. Собор у Перемишлі 1740 року.
автор: Під редакцією митр. прот. Михайла Димида
місце видання: Львів 2007


У цьому випуску «Канонічних джерел» пропонуємо Вашій увазі рішення Собору 1740 року у Перемишлі. Цей Собор був скликаний єпископом Перемиським, Самбірським та Саноцьким Єронімом (Устрицьким). Цей Собор був скликаний для того, щоб упровадити постанови Замойского Собору 1720 року в життя; також заради пошуку шляхів для поліпшення умов життя руського духовенства, яке потерпало від свавілля польської шляхти; виправлення ситуації стосовно низького рівня освіти клиру; ужиття заходів для запобігання переходові вірних грецького обряду до латинської Церкви.
Детальніше...
 
Собори Львівської єпархії XVI-XVIII ст.
15.03.2007

ISBN: 966-703-458-5
назва книги: Собори Львівської єпархії XVI-XVIII ст.
автор:  Ігор Скочиляс

У даній книзі звичайний читач чи прискіпливий науковець знайде для себе різні скарби – кожен до свого виміру й потреби. На її підставі можна скласти уявлення про стан Київської митрополії та її єпархій у сопричасній єдності з Римською Церквою, відшукати позитивні чи негативні приклади щоденного християнського свідчення, зокрема, владик і пресвітерів, серед яких єпархіяльні собори особливо виокремлюють роль намісника (протопресвітера). Із текстів видно, як пастир повинен працювати пліч-опліч зі своїми єпархіяльними урядниками для спасіння кожної людської душі, яка замешкали на території катедри його юрисдикції.
Для ширшого ознайомлення із книгою подаємо вступне слово митр. прот. д-ра Михайла Димида. 
 
Канонічні джерела. Випуск №5. Собор у Перемишлі 1818 року.
07.02.2007
 

назва книги: Канонічні джерела. Випуск №5. Собор у Перемишлі 1818 року.
автор: Під редакцією митр. прот. Михайла Димида
місце видання: Львів 2006


У черговому випуску „Канонічних джерел” пропонуємо матеріали Єпархіального Собору, скликаного Галицьким та Перемиським єпископом Михайлом (Левицьким) 1818 року в Перемишлі. Собор був скликаний з метою впорядкування єпархіальних справ після проведеної 1816 року єпископом Михайлом канонічної візитації в протопресвітеріятах Черемиської єпархії. Наслідком Соборових рішень стало оновлення церковного життя в єпархії. Зокрема, зросла кількість парохій та парохіяльних шкіл, збільшилася кількість шкільних учителів й осіб духовного сану та реалізувалися виховні плани в семінаріях та звичайних школах, здійснені світським духовенством.

 
Канонічні джерела. Випуск №4. Синод Єпископів УГКЦ 1969 року в Римі.
07.02.2007
 

назва книги: Канонічні джерела. Випуск №4. Синод Єпископів УГКЦ 1969 року в Римі.
автор: Під редакцією митр. прот. Михайла Димида
місце видання: Львів 2006


У 4-му випуску «Канонічних джерел» пропонуємо рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 1969 року в Римі, що був скликаний Верховним Архиєпископом Йосифом (Сліпим). Цей Синод було скликано задля вирішення життєво важливих проблем УГКЦ в Україні та на поселеннях, пов’язані з переслідуванням Церкви в Україні, браком єпископів на поселеннях, загрозу втрати мови та обряду у чужому середовищі та ін. Однією з головних тем обговорюваних на Синоді була справа українського Патріярхату. Загалом рішення Синоду стосувалися різноманітних аспектів церковного життя.
 
Канонічні джерела. Випуск №3. Собор 1905 року у Львові.
07.02.2007
 

назва книги: Канонічні джерела. Випуск №3. Собор 1905 року у Львові.
автор: Під редакцією митр. прот. Михайла Димида
місце видання: Львів 2006


У цьому випуску „Канонічних джерел” мова йде про перший єпархіальний собор, який митрополит Андрей (Шептицький) скликав у Львові у 1905 році. Одним із головних предметів розгляду на Львівському Соборі стала проблема шкільництва й належного релігійного виховання молоді. Скликання Собору було спричинене і потребою внести деякі зміни в адміністративний поділ єпархії. Окрім того, митрополит Андрей прагнув відновити традицію скликання щорічних Єпархіальних Соборів, закладену ще з часів митрополита Йосифа Веніямина (Рутського).
 
Канонічні джерела. Випуск №2. Собор в Перемишлі 1693 року.
07.02.2007
 

назва книги: Канонічні джерела. Випуск №2. Собор в Перемишлі 1693 року.
автор: Під редакцією митр. прот. Михайла Димида
місце видання: Львів 2006


У 2-му випуску «Канонічних джерел» поміщаємо рішення Перемиського Собору 1693 року. Цей Собор було скликано єпископом Перемиським, Самбірським та Саноцьким Інокентієм (Винницьким). Причиною скликання даного Собору було утвердження Сопричастя з Римським Апостольським Престолом, котре було офіційно проголошено у 1691 році, через прийняття відповідних рішень. Рішення Собору носили перш за все адміністративний характер та стосувалися у більшій мірі самого духовенства. Вони стали основою для впорядкування подальшого розвитку церковного життя в Перемиській єпархії.
 
Канонічні джерела. Випуск №1. Собор у Луцьку 1638 року.
18.09.2006
 

назва книги: Канонічні джерела. Випуск №1. Собор у Луцьку 1638 року.
автор: Під редакцією митр. прот. Михайла Димида
місце видання: Львів 2005


Випуск № 1 пропонує увазі читача матеріали Собору, який відбувся 26 вересня 1638 року в Луцьку. Собор був скликаний Луцьким єпископом Атанасієм (Пузиною) з метою полагодження церковних справ та провадження науки для духовенства щодо виконування своїх пастирських обов’язків. Джерел про рішення, які ухвалив Собор, та наслідки до яких вони призвели не знайдено. Крем’янецький стародрук передає початкову, урочисту частину Собору: привітання від духовенства та промову Владики. Однак, це важливі історико-канонічні пам’ятки.
 
Метрон №1
18.09.2006

ISBN: 966-7034-48-8
назва книги: ?????? (Міра) №1
автор: Під редакцією митр. прот. Михайла Димида

У першому номері журналу містяться матеріали, які висвітлюють кононічно-пасторальні, адміністративно-господарські та фінансово-майнові аспекти діяльності парохій Українськр Греко-Католицької Церкви та участі у них духовенства і мирян. В додатку подано пропозиції щодо першочергових заходів зі зміцнення матеріального становища УГКЦ. Для фахівців зі східного канонічного права, богословів, духовенства, мирян.
 
 
Документи Патріаршого Собору УГКЦ. Третя сесія. 2002.
05.09.2006
  ISBN: 966-7034-35-6
назва книги: Документи Патріаршого Собору УГКЦ. Третя сесія. 2002.
автор: Упорядник - миитр. прот. Михайло Димид

«Документи Патріаршого Собору» - це книга яка містить в собі всі документи ІІІ сесії Собору УГКЦ з 2002 року, крім синодального потвердження самого Собору, яке було прийняте щойно в 2003 році. Даний збірник містить в собі звіти єпархій, архиєпархій та чернечих чинів УГКЦ. Також видання містить в собі доповіді та пропозиції Комісій Собору УГКЦ.
 
 
1 2 Наступна > В кінець >>

Всього 1 - 10 з 14
Назад
Інститут церковного права © 2005-2006 icl.org.ua
© ІCL, 2005-2006. Контакт: