Інститут Церковного Права

Головна Новини «Лев Глинка (1893-1960) – тисяча сторінок канонічних текстів»
17.10.2007
ІЦП
Головна
Новини
Статті та Публікації
Видання Інституту
Проекти Інституту
Про ІЦП
Конгрес Богословів УГКЦ
УБНТ
Законодавство
Собори
Синод
Збірки законів
Послання і листи
Літургійне Право
Окружні послання Римських Архиєреїв
Розділи сайту
Бібліотека
Питання каноністові
Світова Періодика
WEB-ресурси
Архів
Документи
Пошук
Електронний каталог ІЦП
Дипломні роботи
Судочинство
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
 
 
Дорогі колеги!!!
Інститут Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака

Запрошує на семінар каноністів

Тема: Організація душпастирства згідно рішень синодів Києво-Галицької Митрополії в роках 1596-1991.

Доповідач: о. д-р Роман Шафран

Четвер, 25 жовтня 2007 р. о 15 год. музей Йосифа Сліпого

 
 


«Лев Глинка (1893-1960) – тисяча сторінок канонічних текстів»
Написав прес-секретаріат ІЦП   
25.06.2007
Науковий семінар каноністів Інституту Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака від 31 травня 2007 р. Б.

Доповідач: митр. прот. д-р Михайло Димид

Присутні: митр. прот. д-р Михайло Димид, Ірина Пукас, Наталя Малицька, Василь Єсип, Володимир Пігічин, Тарас Сапарін, Олег Івашків, прот. Ігор Демків, Олексій Налисник, прот. Роман Іванців, прот. Роман Шафран, Віктор Прийдун, прот. Едуард Шестак
Семінар розпочався спільною молитвою до Святого Духа. митр. прот. д-р. Михайло Димид радо привітав усіх учасників семінару і заохотив зголосити свої теми до наступних доповідей.
Доповідач детально представив життєпис Лева Глинки, який народився 1 серпня 1893 р. в Осмолоді-Перегінсько, Долинського повіту. Від 1921-1924 р. студіював право на правничім відділі тайного українського університету у Львові, де одержав науковий ступінь доктора. Від 1925 студіював богослов’я в Греко-католицькій Духовній Семінарії у Львові, а 1928 р. рукоположений на ієрея вже як вдовець завершував свої богословські студії у Римі, спеціалізуючись в канонічнім праві на Папськім Григоріанськім Університеті, де в 1930 р. осягнув ступінь доктора канонічного права.
В 1930-31 р. досліджував східне церковне право в бібліотеках Ватикану та Папського Орієнтального Інституту.
Вернувшись з Риму, працював як ректор Малої Семінарії у Львові. З реорганізацією Богословської Академії Митрополит Андрей покликав його в 1931 р. викладати канонічне право. Тут в 1933 р. габілітувався на доцента на основі габілітаційної праці: «De potestate episcoporum necnon de praerogativis metropolitanae potestatis in bona Ecclesiae temporalia in Oriente novem primis saeculis». Став дійсний член історично-правничої Секції Богословського Наукового Товариства від 1932 р. Працював також у Львівському Архиєпархіальному Суді як віце-промотор справедливості.
В час першої окупації большевиками Галичини, від вересня 1939 до 1941 р., за дозволом митрополита Андрія виїхав до Кракова і тут працював в Українському Центральному Комітеті. УЦК в той час був єдиною суспільно-політичною організацією у Генеральній Губернії визнаною і контрольованою німецькою владою. В р. 1945 був арештований разом з іншими професорами Академії. 25 червня 1946 р. військовий трибунал військ Міністерства Внутрішніх Справ Львівської області засудив його на 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна за статтею 54-10 ч. 1 Кримінального Кодексу Української Радянської Соціалістичної Республіки із 20.07.1934 р.
Відбувши «кару», вернувся з надщербленим здоров’ям до села Брошнів, Рожнятівського району в Івано-Франківській області до своєї сестри Олі, одруженої із Йосифом Полатайком по вул. Морозенка. Тут жив під утиском влади, поводився скромно, провадив рівне побожне життя, зустрічався із отцем Ярославом Совяком (+1965), який в травні 1955 р. вийшов із тюрми, відправляючи Літургії вдома і даючи приватні лекції з англійської мови. 1-го квітня 1960 р. помер як ще один ісповідник Христової Церкви. Був похований як цивільна особа у Брошневі.
Написав дуже багато статтей на різні теми, а саме: про Церковні події, про суспільні проблеми уніятизм, про відносини між Церквою і Державою, а також про стисло канонічні питання
Дотеперішні дослідження дозволяють нам написати, що на основі своїх лекцій у Богословській Академії у Львові проф. Глинка написав три підручники з права: Супруже право, Особове право і Річеве право. о. Михайло наочно представив екземпляри кожної з цих праць і коротко їх проаналізував. Зокрема, вся друкована продукція Лева Глинки, яку доповідач недавно зміг відкрити для себе, нараховує 1035 сторінок, 90 % яких прямо заторкують церковне право. Припускається, що існує ще підручник „Джерела права Київської Церкви”, оскільки о. Глинка викладав цей предмет. Також о. Михайло повідомив, що існують дві праці каноніста о. Андрія Іщака: „Судове право” і „Карне право”.
Підсумовуючи сказане, бачимо, що ієрей Лев Глинка належить до нової школи українського богослов’я Греко-Католицької Богословської Академії у Львові, яка за дорпомогою митрополита Андрея все розпочинала від пошуку джерел. Від джерел можна й відкривати власне право, яке не у випадку Глинки не ставилося на противагу новій латинській кодифікації, але розумілося як сучасну і практичну інтерпретацію різних правничих казусів.

Зустріч закінчилася спільною молитвою до Богородиці.


    

митр. прот. д-р Михайло Димид
директор Інституту Церковного Права

Єсип Василь
секретар семінару

 
Назад
Інститут церковного права © 2005-2006 icl.org.ua
© ІCL, 2005-2006. Контакт: