Інститут Церковного Права

18.10.2007
ІЦП
Головна
Новини
Статті та Публікації
Видання Інституту
Проекти Інституту
Про ІЦП
Конгрес Богословів УГКЦ
УБНТ
Законодавство
Собори
Синод
Збірки законів
Послання і листи
Літургійне Право
Окружні послання Римських Архиєреїв
Розділи сайту
Бібліотека
Питання каноністові
Світова Періодика
WEB-ресурси
Архів
Документи
Пошук
Електронний каталог ІЦП
Дипломні роботи
Судочинство
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
 
 
Дорогі колеги!!!
Інститут Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака

Запрошує на семінар каноністів

Тема: Організація душпастирства згідно рішень синодів Києво-Галицької Митрополії в роках 1596-1991.

Доповідач: о. д-р Роман Шафран

Четвер, 25 жовтня 2007 р. о 15 год. музей Йосифа Сліпого

 
 


Увага Статут!!!
Написав прес-секретаріат ІЦП   
18.05.2006
 Подаємо каноністам на ознайомлення статут Товариства Права Східних Церков.  

СТАТУТ

 

Ст. 1 Учасники інавгурації, що відбулася у 28 вересня 1969 року, прийняли рішення створити Товариство Права Східних Церков.

 

Ст. 2 Сфера діяльности Товариства поширюється на територію Австрійської республіки. Планується створити філії асоціації.

 

Ст. 3 Членами-засновниками є ті, хто проголосував за прийняття даного Статуту.

 

Ст. 4 Метою Товариства є співпраця в галузі науки серед спеціалістів права Східних Церков та цивільного права пов’язаних із Східними Церквами. Товариство займатиметься історією джерел інститутів канонічного права, так само як і порівняльним вивченням різних правових канонічних систем, які в даний час діють на Сході. Даних цілей буде досягнуто через:

a. Зустрічі та лекції

b. Публікації періодичного видання

c. Відкриття бібліотек та центрів документації

 

Необхідні засоби для реалізації поставлених цілей надходитимуть через:

1. Вступні та членські внески

2. Відшкодування організованих заходів

3. Пожертви, дарування та інші внески

 

Ст. 5 Головне бюро Товариства знаходиться у Відні, Австрія. Воно може бути перенесеним згідно з рішенням більшості членів, виголошеним на Загальних Зборах Товариства або у відповідному Листі, який може вносити поправки відповідно до Статуту.

 

Ст. 6 Товариство складається зі звичайних членів та асоціятивних членів. Фахівці з правових питань Східних Церков та цивільного права із Східними Церквами усіх національностей та релігійних конфесій можуть стати членами Товариства. Кожен, хто цікавиться вищезгаданими темами, може стати асоціятивним членом, навіть без академічного ступеню. Зарахування членів до Товариства вирішується керівництвом.

 

Ст. 7 Членство припиняється у випадку смерті, відмови чи виключенню. Виключення може виголошуватися керівництвом у зв’язку поведінкою яка шкодить Товариству, або з грубим порушенням положень Статуту.

 

Ст. 8 Усі члени мають право активного голосування на виборах, а також право нарадчого голосу на Загальних Зборах. Вони можуть використовуватися у всіх умовах у Товаристві. Правом таємного голосування звичайні члени можуть користуватися у випадку виборів звичайних та асоціятивних членів до Секретаріату Товариства. Члени зобов’язані підтримувати інтереси Організації і відкидати все, що може їй зашкодити.

 

Ст. 9 Управління Товариства складається із

a. Правління, яке складається з:

А. Президента, який обирається на Загальних Зборах серед присутніх постійних членів, на 4 роки.

Б. Віце-президент та три Радники, які вибираються на 4 роки серед постійних членів так само, як Президент, а також з голови комітету по підготуванню конгресів у відповідності до дозволу Загальних Зборів, до кінця року, який слідує після року проведення конгресу.

В. Попередній президент, який входить до правління із званням Почесного Президента.

b. Секретаріат, як допоміжний орган Президента у його Правлінні. Секретаріат складається з трьох звичайних та асоціятивних членів: один Генеральний Секретар, один заступник секретаря та скарбник, які вибираються так само як правління на 4 роки.

 

Ст. 10 Члени Правління та Секретаріату можуть переобиратися; Президент та Віце-президент можуть бути обраними лише один раз. У випадку, якщо Загальні Збори не скликалося за чотири роки після виборів, то вибори проводитимуться на наступному засіданні.

 

Ст.11 Якщо член Правління або Секретаріату не може виконувати свої обов’язки, Президент, або у час його відсутності Віце-президент, можуть прийняти міри щодо заміни на цій посаді до виборів.

 

Ст. 12 В компетенцію Правління входить:

А. представлення кінцевого звіту,

Б. підготовка пропозицій для Загальних Зборів,

В. прийом та виключення членів,

Г. усі рішення, які не підлягають обов’язковому розгляду на Загальних Зборах,

Д. рішення по платню членів Правління з кворумом щонайменше чотирьох з його членів, включаючи Президента та Віце-президента. При зміні Загального Секретаря Президент, або у час його відсутності Віце-президент можуть оголосити про проведення голосування через електронну пошту. Рішення приймається більшістю голосів.

 

Ст. 13 Рішення про витрати Товариства приймається відповідно до бюджету Президентом зі згодою ще двох членів Правління, після узгодження з Секретаріатом. Президент може вирішувати сам у випадку нагальних витрат, коли сума не перевищує 200 у.о. Передбачений на Загальних Зборах бюджет на 4 роки може бути зміненим Правлінням при потребі в межах однієї третьої.

 

Ст. 14 Загальні Збори членів є законодавчим органом Товариства. Вони відповідальні за прийняття рішень щодо пропозицій та звітів Правління, щодо змін у Статуті та розпуску Товариства, а також щодо виборів Правління та Секретаріату. Загальні Збори проводяться звичайними та асоціятивними членами Товариства. По можливості Товариство засідає як правило що два роки з Конгресом із наукових питань. Загальні Збори можуть офіційно оголошувати про рішення, при умові, якщо вони були скликані відповідно до Статуту, щонайменше за чотири тижні, без урахування кількості присутніх членів. При умові, якщо це не суперечить Статуту, Загальні Збори повідомляють про рішення прийняті більшістю голосів. Про повістку дня Загальних Зборів вирішує Правління. Кожен член Товариства має право голосу на спільних нарадах. Один член може представляти іншого члена Товариства. Однак кожен член може бути вповноважений представляти лише одного члена.

 

Ст. 15 Товариство представляє Президент, або у випадку перешкод Віце-президент, який може скликати засідання Правління або Загальні Збори. Письмова документація повинна бути особисто підписана вище вказаними компетентними представниками.

 

Ст. 16 Сума членського внеску визначається на Загальних Зборах.

 

Ст. 17 Розв’язання дискусії між членами входить до компетенції Арбітражного Комітету. Арбітражний Комітет складається з двох членів, кожен з яких призначається дискутуючими сторонами та з голови, що вибирається тими двома вибраними членами Арбітражного Комітету. Якщо не досягнута згода щодо вибору голови, рішення приймається жеребкуванням. Арбітражний Комітет приймає рішення більшістю голосів. В середині Товариства рішення арбітражного Комітету є остаточним.

 

Ст. 18 Вносити поправки до Статуту можуть лише Загальні Збори. Товариство може бути розпущене лише за умови рішення двох третіх голосів членів на Загальних Зборах.

 

Ст. 19 У випадку добровільного розпуску Товариства, Загальні Збори або Правління призначають одного або більше ліквідаторів, та вирішують кому передати повноваження права власності на Товариство.
 
Назад
Інститут церковного права © 2005-2006 icl.org.ua
© ІCL, 2005-2006. Контакт: