Інститут Церковного Права

Головна Статті та Публікації Чи потрібний для УГКЦ процес беатифікації?
18.10.2007
ІЦП
Головна
Новини
Статті та Публікації
Видання Інституту
Проекти Інституту
Про ІЦП
Конгрес Богословів УГКЦ
УБНТ
Законодавство
Собори
Синод
Збірки законів
Послання і листи
Літургійне Право
Окружні послання Римських Архиєреїв
Розділи сайту
Бібліотека
Питання каноністові
Світова Періодика
WEB-ресурси
Архів
Документи
Пошук
Електронний каталог ІЦП
Дипломні роботи
Судочинство
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
 
 
Дорогі колеги!!!
Інститут Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака

Запрошує на семінар каноністів

Тема: Організація душпастирства згідно рішень синодів Києво-Галицької Митрополії в роках 1596-1991.

Доповідач: о. д-р Роман Шафран

Четвер, 25 жовтня 2007 р. о 15 год. музей Йосифа Сліпого

 
 


Чи потрібний для УГКЦ процес беатифікації?
Написав прес-секретаріат ІЦП   
13.04.2006
11.04.06 в Семінарській кімнаті УКУ відбулося чергове засідання Українського Богословського Наукового Товариства. Доктором Михайлом Петровичем було подано богословську інформацію про загальний стан беатифікації від перших століть християнства й до сьогодення. Починаючи від Папи Урбана VIII було запроваджено реформу «беатифікації» як на Заході так і на Сході. У різних етапах свого розвитку Римська Церква українських святих ідентифікує святими. З прослуханого матеріалу доповіді можна зробити саме наступні висновки:

1. Літургійні й канонічні аспекти статусу прославлених новомучеників відповідає статусові канонізації, а не беатифікації, за стандартами РКЦ.

2. Агіологічні й еклезіологічні аспекти статусу беатифікаваних в УГКЦ (і, напр., їх титулування «блаженними») порушує, а то й заперечує, самоуправність та помісність УГКЦ, як вони представлені ІІ Ватиканським Собором, деформуючи агіологічну практику УГКЦ, і редугуючи УГКЦ до статусу локальної частини РКЦ.

3. Адекватна реакція УГКЦ на цю ситуацію буде не тільки відмова від користування поняттям статусу беатифікації для недавнопрославлених новомучеників і праведників, і відмова від титутування їх «блаженними» замість «святими», але формальне прохання до Риму, щоб, поки УГКЦ ще провадить свої прославлення через Римські процедури, Рим, у точнішій відповідності до дійсного стану справ, називав їх канонізаціями а не беатифікаціями, тобто проголошував для нас не «блаженних», а зараз «святих».

4. Ця пропозиція переінтерпретувати для самої РКЦ статус беатифікації із категорій «незавершености, дозволености й локальности» на категорії тільки локальности (із збереженням титулу «блаженний», чи ні), тобто переходу на східнохристиянську (і давньохристиянську) систему локальних-або-загальних прославлень, може бути для самої РКЦ розв’язкою їх власних пошуків за новим значенням беатифікації й канонізації у новій пособоровій ситуації надзвичайно великого числа беатифікацій, переважна більшість яких назавжди лишаться тільки локального значення.
Після засідання відбулася жвава дискусія. УБНТ й надалі проводимете богословські засідання. Ласкаво запрошуємо Вас на наступне засідання Українського Богословського Наукового Товариства яке відбудеться 16 травня 2006 р. Б. о 15:30 год. у Семінарській кімнаті Українського Католицького Університету (м. Львів, вул. І. Свєнціцького, 17) де в порядку денному виступить митр. прот. д­р Михайло Димид із доповідю: «Аналіз звернень ієрархів Церков з приводу 60-ї річниці Львівського псевдособору».
 
Назад
Інститут церковного права © 2005-2006 icl.org.ua
© ІCL, 2005-2006. Контакт: